#302: Z Máje do minipivovaru Kněžínek (Č.Budějovice)

Život je krásnej! Tenhle Kněžínkův slogan si budete opakovat celou cestu z Máje. Procházka dlouhá něco přes 4 km končí v minipivovaru Kněžínek. Zpátky můžete jet z Haklových Dvorů busem 1 zpět na Máj.

Terén: lesem a lesoparkem, po prašné cestě a po asfaltce (po hrázi před pivovarem). S terénním kočárkem, na kolech a odrážedlech projedete. Jen já spadla s kolem do strouhy protože jsem špatně vychytala přejezd před jedinou lávku na cestě 😀 (viz foto).

Délka: cca 4,5 km (z Máje ke Kněžínkovi) plus cesta zpět asi 1,5 km na zastávku do Haklových Dvorů. Začátek trasy ze zastávky Máj, Antonína Barcala.

Co je na trase k vidění: hned za Májem jsou dřevěná zvířátka (sochy), pak malé lesní dětské hřiště s takovou dobrou překlápěcí dřevěnou houpačkou, les za Májem, kravičky, Novohaklovský a Starohaklovský rybník.

Hospoda na trase: Minipivovar Kněžínek. Mají tam dětské hřiště, v zadní části areálu je rozhledna a ovečky. Minipivovar je oblíbeným výletním místem pro cyklisty i pěší. Dá se tam taky skvěle zaparkovat autem (je tam velké parkoviště). Zajít si tam můžete do bazénu (je i pro veřejnost), nebo zahrát tenis. STRÁVIT TU MŮŽETE I DOVOLENOU. Mají HOTEL a nově i KEMP.

Trasa: https://mapy.cz/s/manuhazefo

GPS minipivovaru: 49.0029714N, 14.4031814E

Výletům zdar a Kněžínkovi zvláště!

Vaše Markéta

Jinak koukněte: Kněžínek bude ve spolupráci s Mazanými výlety pořádat Velikonoční stezku. Asi bude trochu hodně lidí, tak doporučuji se rozhodně registrovat:

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.