#277: Exkurze do Plzeňského pivovaru

Alkoholicko-historicko-společenský tip na výlet. Ráno nasednete v Budějcích (nebo kdekoliv jinde) do vlaku, v Plzni vás to za asi dvě hodinky vyplivne. Pak si zajdete na vyhlídkovou věž u nádraží a hurá na prohlídku do Plzeňského prazdroje. Tam si zajdete na prohlídku a do hospody a navečer se pokusíte nasednout do vlaku zpět.

GPS: 49.7467639N, 13.3873333E

Prohlídky: více se o prohlídkách dozvíte ZDE.

Kudy z vlaku do pivovaru: https://mapy.cz/s/kosecovaga. Je to asi 500 m.

MŮJ TIP PRO SKUPINY: Pokud se vydáte do pivovaru jako skupina, objednejte si zážitkový program a nechte se zavřít na ŠALANDU. Nevím tedy kolik to stojí, protože jsem to nezařizovala. Ale vím, že je to vhodné třeba jako firemní akce, teambuilding nebo velkorysá oslava narozenin nebo rozlučka se svobodou. Co to je? Na konci prohlídky vás zavřou do jedné místnosti do sklepa asi tak na 3 hodiny, bez signálu. Dají vám tam najíst. Piva během těch 3 hodin MUSÍTE VYPÍT NEOMEZENĚ. Jiné nápoje nebo nedej bože nealko se tam nepodává.

POZOR: Pokud budete mít pod 1,3 promile, tak vás ven nepustí. Zkrátka dopíjet a dojídat se musí. Jako ve školní jídelně.

Ven na světlo boží vás vyveze ze sklepů výtah. Při troše štěstí k výtahu půjdete po dvou. Slabším povahám, kteří plánují, že polezou ven po čtyřech, doporučuji nepromokavé kalhoty. Je tam na zemi dost vlhko.

Ráda bych vám nasdílela některé fotografie z našeho pohybu na šalandě, ale bohužel všechny fotky a videa jsou nepublikovatelné a obávám se, že mládeži nepřístupné. Také se obávám, že byste mě kvůli tomu přestali sledovat:-).

Prohlídka trvá docela dlouho: 110 minut.

Prohlídka není vhodná pro děti a není bezbariérová.

Výletům zdar a plzeňkému pivu zvláště!

Vaše Markéta

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.