#242: Safari resort Hluboká u Borovan

Malá ochutnávka ze Safari v Hluboké u Borovan. Areál je poměrně rozsáhlý a už jsem tam byla několikrát. V průběhu času se tam hodně změnilo a atrakce přibývají a přibývají. Tak se na to pojďme podívat.

Vstup do areálu: na začátku zaplatíte finančně příznivý poplatek, hlavně teď mimo sezónu. Za dospělého tam zaplatíte 49,-Kč (v létě 199,-Kč). A navíc!!!! Pokud tam těch pět pětek následně projíte a propijete, peníze se vám vrátí, resp. se vám odečtou od útraty. Hustý, co? Jinak řečeno, pro konzumující návštěvníky je vstup zadáčo.

Co tam dělat: rodiny s malými dětmi ocení velké hřiště s mega dlouhými klouzačkami, vzduchovou trampolínou a mnoho dalším (bez dalších poplatků), pak je tam pumptrack, automat na zmrzlinu, hospoda (dáte si tam třeba hambáč, mám pocit z jejich masa, a tak normálně. Viz foto), vyhlídková věž, kontaktní zoo stáje (tam jsme tentokrát ani nedošli, děti se hold u všeho zaseknou), různé sochy a tak. V neposlední řadě jsou tam také ZVÍŘATA (překvapivě). Super je kontaktní kozí chlívek. Také tam můžete na offroad safari. Tam jsem byla tehdy, když se to otevíralo a bylo to super. Třeba jsme tam házeli divočákům chleba a pan řidič = průvodce byl velmi sdílný a mnoho jsme se dozvěděli. Ale jak říkám, je to pár let zpátky. Projížďka je za 290,-Kč na hlavu. Taky se tam můžete ubytovat.

Parkování: u objektu. Mám pocit, že pokud zaplatíte vstupné, tak je to zdarma. Ale byla tam nějaká stále otevřená brána, takže se to teď mimo sezónu asi moc nehrotí.

GPS safari: 48.8946936N, 14.6754800E

Terén: cajk, zvládne to i běžný kočárek.

Výletům zdar a safari zvláště!

Vaše Markéta

PS: jo a ten kozel, co jsem s ním na fotkám! Prosím seznamte se, je to můj nový přítel! 😀

Fotky z 9/2023:

fotky z 2022:

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.