#212: Zevlův mlýn u Nových Hradů

Milé místo vhodné i jako jednodenní výlet. Obsluha milá a skvělé pro děti. Jen pokud budete chtít na prohlídku mlýna, lepší je objednat předem. Jinak je tu penzion, pivovar, celoročně otevřená hospoda, dětské hřiště, volně přístupná expozice historické zemědělské techniky nebo také pár těch zemědělských zvířat.

Co je tu k vidění: Zevlův mlýn slouží nejen jako místo pro konání svateb a jako penzion, je i skvělým místem pro jednodenní výlet. Místní restaurace má OTEVŘENO I V ZIMNĚ (přesouvá se dovnitř, přes léto je občerstvení venku). Dále můžete navštívit mlýnici s komentovanou prohlídkou (lepší domluvit předem na tel.: 777 763 000, tel, na recepci, prohlídku provádí jen jeden člověk a nemusí být vždy přítomen či mít čas, tak proto:-)). Komentovaná prohlídka je od 3 lidí a za kilčo na hlavu. Zevlům mlýn má vlastní pivovar. Také je tu výstava historické zemědělské techniky (volně a zdarma přístupné). Jo a také jsou tam zvířátka (kachny, krůty a tak). Jo a abych nezapomněla, mají tam jedno z největších mlýnských kol v ČR:-).

Mimochodem se během prohlídky dozvíte: Odkud pochází výraz MÍT ZA LUBEM, nebo že jen u nás v ČR máme mouky rozdělené na hladkou, polohrubou či hrubou (to jsem nevěděla:-)).

Lze spojit s dalšími výlet: Naučná stezka Novohradské příhraniční rybníky (JEŠTĚ NEMÁM VE VÝLETECH). Dále:

Restaurace: Zevlův mlýn má vlastní restauraci a pivovar. Celoročně otevřeno. V létě venku pod pergolou a v zimě se prý restaurace stěhuje dovnitř.

reklama

Dětské hřiště: ano, hned u restaurace.

GPS: 48.7825306N, 14.7891619E

Vstup: do „areálu“ zdarma, do mlýnice kilčo za dospěláka, prohlídku lepší objednat předem.

Web: https://zevluvmlyn.cz/

Výletům zdar a mlýnským kolům zvláště!

Vaše Markéta

Najděte si další tip na výlet po jižních Čechách:

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.