Přitažlivost funguje. Tvůrce GeoFooBar Petr Vopenka se mi ozval v momentě, když jsem přemýšlela, že bych měla inovovat a vyzkoušet lepší formu, jak prezentovat trasy výletů. Požádal mě, abych mu dala zpětnou vazbu, jak se mi aplikace líbí. Tak jsem ji zkusila.

GeoFooBar si můžete vyzkoušet tady:

Takhle vypadá výsledek:

EXPORT JAKO GIF
EXPORT JAKO VIDEO, MP4

Klady:

+ můžete se snadno přihlásit přes Facebook, jde to samozřejmě i normálně přes vytvoření účtu,

+ aplikace je ZDARMA,

+ poměrně uživatelky snadné a „blbuvzorné“,

+ lze přidávat zastávky.

+ působivý výsledek.

Mínusy:

-je to pouze v angličtině,

-nejdou k trase přidávat fotky.

-chvilku jsem tápala, kde najdu vyexportované fotky – v „delivery“.

Jak na to? Máte dvě možnosti.

1. na mapy.cz použijete „měření vzdálenosti“ a vytvoříte si trasu. Nevýhodou této varianty je, že není vidět, jak rychle jste šli a kde jste zastavovali.

2. než vyrazíte na výlet, otevřete si mapy.cz, přihlásíte se (přes účet na Seznamu) se a spustíte si Stopaře. Následně si uložíte výsledek trasy do GPX – prostě dáte na mapy.cz tlačítko „exportovat“. Je to snadné.

Srovnání s konkurencí

Když se tak na to podíváme, tak kohopak to tu máme. Dala jsem si tu práci a vytvořila jsem seznam dalších hráčů, kteří tvoří aplikace na tvorbu tras:

Relive, Strava, TravelBoast, AllTrails, GaiaGPS, Garmin, Suunto, TripLine, PictaMap, TravelMap, Followme, GPX animator, GEO layers.

Přijde mi, že nejvíc se GeoFooBar podoba Relive. Pro zaznamenávání trasy (podobně jako stopařem na mapy.cz, je pak dobrá třeba třeba Strava, Garmin nebo Suunto. Ty další zmíněné apky se hodí spíše pro práci s GPS daty.

Tak tak nějak by to viděli odborníci :-D.

Výletům zdar a inovacím zvláště!

Vaše Markéta

GEOFOOBAR.

Podobné příspěvky