Perfektní nové hřiště kousíček od Č. Budějovice. Senzační, byli jsme nadšeni. Dětské hřiště v Doubravici je umístěné velmi nenápadně a vůbec byste tam něco tak luxusního nečekali.

Vstup: zdarma, oper furt.

INFO Z 3.7.: na Facebooku se seběhla diskuze, že nějakou paní Terezu (výletnici) vyhodila z hřiště nějaká místní paní, co bydlí vedle se slovy, že hřiště je jen pro místní. Přičemž na hřiště se může pouze, pokud znáte nějaký kód. Paní Tereza se neváhala a napsala na obec. Zde ji ubezpečili, že HŘIŠTĚ JE VEŘEJNĚ PŘÍSTUPNÉ. MŮŽETE TEDY NA NĚJ VOLNĚ JÍT A Z MÍSTNÍ PANÍ, KTERÁ VYHAZUJE LIDI SI NEMÁTE NIC DĚLAT. KÓD JE 1010. Oficiální vyjádření obce najdete zde: https://www.obecdoubravice.cz/zivot-v-obci/aktuality/novy-provozni-rad-hriste-v-obci-doubravice-platny-od-1-7-2023.html

Co je tam všechno za atrakce: snad úplně všechno, kromě pískoviště. Je tu i krytý přístřešek s lavičkami. Dokonce je tu i velké sportovní hřiště.

Parkování: u dětského hřiště je parkoviště zdarma na několik aut.

Jak se sem dostat: autem nebo na kole, jen je tam docela velký kopec. Dá se také dojet na zastávku MHD autobusem č. 11, zastávka Nové Hodějovice, točna, jen odtam je to do kopce asi 1,5 km, ale také je to možnost.

WC u hřiště není a občerstvení asi také nikde není, pokud vím, ale třeba mě někdo opravíte.

Zajít se můžete podívat také k rybníčku v Doubravici u návsi, kde jsou nějaké informační tabule.

GPS hřiště i parkoviště: 48.9347581N, 14.5107206E

Výletům zdar a Doubravici zvláště!

Vaše Markéta

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.