#185: Výstup na Kleť

#185: Výstup na Kleť

Jihočeská oblíbená klasika – na Kleť na tisíc a jeden způsob. My jsme šli snad tou nejoblíbenější trasou – z pod lanovky, z parkoviště u Krásetína, zpět malou oklikou. Pokud je vám pojem Kleť neznámý, připravte se na více než 2 km stoupání do ukrutného krpálu a to do výšky 1084 m.n.m.

# 140: Minirozhledna, pumtrack a Mokré u ČB

# 140: Minirozhledna, pumtrack a Mokré u ČB

06.04.2022 Příměstský výlet pro odpolední chvíle nudy. Chodí sem docela dost pejskařů. Je tam mega prvků, které zaujmou děťátka robátka. Zlatým hřebem je minirozhledna a pumptrack. Co je na trase k vidění: minirozhledna, 4 dětská hřiště a hřišťátka (jedno je dokonce kdesi na louce), několik křížků a kaple, technická památka bývalý vodojem, zvonička, pumptrack, fotbalové hřiště….

# 59: Ďáblova prdel a rozhledna U Jakuba (Česká Kanada)

# 59: Ďáblova prdel a rozhledna U Jakuba (Česká Kanada)

Prej ĎÁBLOVA PRDEL! Že je to nějakej vtip. Ale není. Opravdu se tak jmenuje skalní útvar v České Kanadě. Červená stezka vás dovede od tohoto skalního unikátu až k rozhledně U Jakuba. Pod ní se nachází naprosto báječné dětské hřiště, včetně lanovky, bludiště, různých schovávaček, dřevěných soch zvířátek, domečků apod.

#30: Naučná stezka Olšina

#30: Naučná stezka Olšina

22.10.2020 Naučná stezka měří cca 7,5 km a značná část vede po dřevěných chodníčcích. Po cestě si užijete hned několik atrakcí: „mostky“, dřevěný domeček, vyhlídky aj. Připravte se na davy lidí. Ty jsou tam celoročně. Lidi, pokud se na naučnou stezku vydáte, vezměte si nejlépe rybářské boty. Samozřejmě trochu přeháním, ale pravdou je, že na…